Jednoducho povedané: je to najlepšia skrášľujúca liečba, s ktorou si môžete ochrániť vlasy.
Vlasové oleje – neznie to pôsobivo, že? Pravdepodobne si predstavujete škaredé vlasy, z ktorých kvapká nejaký oleja na varenie. Je v tom kúsok pravdy: nanášate prírodný olej na vlasy a pokožku hlavy, ale nepoužívate potravinový olej a aplikujte len malé množstvá výrobku.
Na ošetrenie používate prírodné oleje – látky extrahované zo semien, ovocia a orechov bohatých na živiny. Oleje sú často extrahované z niektorých exotických rastlín pestovaných v tropických a nedotknutých oblastiach sveta. Niekedy tropický olej funguje ako nosný olej, ktorý je namočený do omladzujúcich a regenerujúcich bylín a kvetov.
Takto sa robia takzvané macerácie – silné oleje poskytujúce intenzívnejšie účinky.
Prírodné oleje fungujú skvele, keď ich pridáte do všetkých druhov kozmetiky, ale sú najvýkonnejšie v ich čistej forme. Najobľúbenejšími olejmi sú amla olej, arganový olej, kokosový olej, jóbový olej, makadamový olej a olej z maslovníka afrického (vo forme masla).
Existuje niekoľko vecí, ktoré rozhodujú o neobvyklej sile prírodných olejov
V prvom rade majú množstvo nasýtených, mononenasýtených a polynenasýtených mastných kyselín. Každý olej má svoj individuálny podiel kyselín, ktorý rozhoduje o jeho jedinečnosti.
Po druhé, oleje skrývajú silu vitamínov a mikroživín, ktoré poskytujeme našim vlasom a pokožke hlavy počas ošetrovania vlasovými olejmi.
Po tretie, sú plné fytosterolov – rastlinných sterolov – ktoré majú priaznivý vplyv na pokožku a vlasy, pretože stimulujú syntézu kolagénu a znižujú rozpustnosť elastínu. Výsledkom sú pružné vlasy, ktoré sú omladené.
Po štvrté, mikroskopické častice olejov majú rozdielne veľkosti, aby sme ich mohli presne prispôsobiť štruktúre vlasov alebo pórovitosti. (Viac o pórovitosti vlasov ďalej v článku.)
Ako…? Metódy na mastenie vlasov
Môžete nanášať olej na vlasy pomocou niekoľkých metód. Najefektívnejšia a najpopulárnejšia metóda spočíva v tom, že olej na nich zostane čo najdlhšie, aby mohol olej odhaliť svoju silu. Oleje vyživujú vlasy na povrchu a vo vnútri vlasu. Čo je najdôležitejšie, tiež podmieňujú pokožku hlavy a posilňujú vlasové lôžka. V dôsledku toho sa vlasy opravia vo svojej najdôležitejšej časti. Lôžko vlasov je ako srdce vašich vlasov – funguje ako továreň vyrábajúca vlasy. Ak mu chýbajú živiny, vlasy sú slabšie. Nesmierne slabé lôžko nedokáže udržať vlasy, takže jednoducho vypadne.
Pravidelné olejovanie, ktoré zahŕňa vlasy, pokožku hlavy a lôžka, je najlepšou opravnou liečbou. Nielen, že to skrášľuje a opravuje poškodenie vo vnútri vlasov, ale tiež posilňuje vlasy od koreňov až po končeky. Intenzívne olejovanie pozostáva z nanesenia oleja na suché alebo vlhké vlasy a pokožku hlavy, ponechanie oleja na niekoľko hodín (alebo dokonca celú noc), umývanie a šampónovanie. Liečte sa aspoň raz týždenne, aby ste dostali potrebnú dávku vitamínov, mastných kyselín a cenných minerálov do vnútornej štruktúry vlasov. Olej presahuje všetky masky a kondicionéry, pokiaľ ide o opravu vlasov.
Ďalšie metódy na olejovanie vlasov populárne medzi ženami:
1. Olej na suché vlasy – olej ostáva na vlasoch a vlasovej pokožke niekoľko hodín. Cieľ: hĺbková korekcia vlasov, silnejšie lôžka, ktoré zabraňujú vypadávaniu vlasov.
2. Olejovanie vlasov na mokro – naneste olej na vlhké vlasy a pokožku hlavy; lepšia absorpcia. Cieľ: intenzívne opravovanie a posilnenie vlasov vo vnútri.
3. Olejovanie s kondicionérom – pridanie niekoľkých kvapiek oleja do vlasového kondicionéra a aplikácia zmesi na vlasy na zosilnenie účinkov. Cieľ: výživné a zvlhčujúce vlasy, ktoré obohacujú ďalšie vlasové výrobky.
4. Oleje po umývaní – aplikácia trochu prírodného oleja na vlasy, vyhýbanie sa pokožke hlavy. Nechajte olej a pamätajte si, že množstvo, ktoré aplikujete, musí byť minimálne, aby ste nezaťažili vlasy. Cieľ: chrániť vlasy pred teplom, kondičné učinky na vlasy.
5. Osušovanie vlasov po umývaní – nanášanie oleja na vlasy po ich usušení. V závislosti od stavu vlasov nanášate 2 alebo viac kvapiek, len na vlasy! Cieľ: zvýšenie lesku, vyživovanie, vyhladenie a ochrana.
Účinné vlasové oleje – tipy a triky
Musíte vedieť o niekoľkých cenných tipoch, aby ste mohli čo najlepšie využiť liečbu vlasových olejov.
VŽDY POUŽÍVAJTE OLEJ VHODNÝ NA PÓROVITOSŤ VAŠICH VLASOV
Ak si vyberiete nevhodný olej, môže si zaťažiť vlasy alebo spustiť kučeravenie. Čítajte ďalej a dozviete sa o pórovitosti a ako si vybrať olej vhodný pre váš typ pórovitosti.
NEPOUŽÍVAJTE OLEJ NA VEĽMI MASTNÉ VLASY
Ak tak urobíte, nadmerne zaťažíte vlasové lôžka, ktorá je už zaťažená s kožným mazom. V dôsledku toho môžu vlasy začať vypadávať z folikulov. Použitie oleja na umývanie vlasov je dobrým riešením.
VYMYTE VLASOVÝ SPREJ, PENU A INÉ VLASOVÉ ŠTYLIZAČNÉ PRODUKTY…
… ktoré sa usadia na vlasoch a môžu zabrániť prenikaniu olejov.
SPRCHOVÁ ČIAPKA, HREBEŇ A INÉ NÁSTROJE
Ak použijete olej a nasadíte si sprchovú čiapku alebo uterák, účinok sa zintenzívni. Oleje získavajú mimoriadne sily, keď zostanú pod teplým tlakom.
NEPOUŽÍVAJTE PRÍLIŠ VEĽA OLEJA
Príliš veľa oleja neprinesie lepšiu výživu ani neuľahčí umytie oleja. Existujú oleje, ktoré sa ľahko umývajú, ale sú tu aj tie, ktoré vyžadujú vymývanie dvakrát.
MASÁŽ
Po aplikácii oleja na pokožku hlavy, je dobré urobiť si masáž. Zvyšuje prietok krvi a aktivuje vlasové lôžka.
VYMÝVAJTE OLEJ BEZ SLS, SLES
Oleje pochádzajú z prírody, sú bez syntetických, komedogénnych a dráždivých látok. Umytie so šampónom s SLS by nemalo zmysel. Tým by sa oslabili výsledky liečby.
ČISTENIE POKOŽKY HLAVY
Použite čistiaci šampón aspoň raz za mesiac. Takýto výrobok je úžasný pre vaše vlasy a pokožku hlavy, pretože odstraňuje toxíny, tvorbu produktu a zvyšky príliš veľkého množstva olejov. Čistiaci šampón je tiež veľkým úvodom k olejovaniu, pretože zvyšuje vstrebávanie kozmetiky. Výsledkom je, že Vaše vlasy ľahko a rýchlo absorbujú oleje.